naturalne-paznokcie

Żółte paznokcie są brzydkim problemem i nie wyglądają atrakcyjnie. Często staramy się zwalczyć ten problem domowymi sposobami, choć warto wiedzieć, że nie zawsze jest taka możliwość- na przykład wówczas, gdy zmiana barwy naszej płytki mówi o chorobach. Przede wszystkim jest kilka powodów, dla których borykamy się z żółtymi paznokciami. Ustalenie tego powodu pozwoli nam skutecznie walczyć tą brzydką przypadłością.

Najczęstszym powodem zżółknięcia naszych paznokci jest częsta używanie ciemnych lakierów do paznokci bez żadnej bazy. Powoduje to przeniknięcie barwnika do płytki paznokcia, przez co właśnie nasze paznokcie stają się żółte. Kolejnym, równie częstym powodem zmiany barwy paznokcia jest palenie papierosów. Wynikiem tego jest zmiana barwy na żółty nie tylko samych paznokci, ale często całych czubków palców, co nie wygląda estetycznie.

Oczywiście można wówczas regularnie odbarwiać problematyczne strefy, ale jest to jeden z powodów do skończenia z nałogiem. Ostatni, często spotykany problem, dla którego nasze paznokcie zmieniają barwę są zmiany chorobowe. Żółte paznokcie są przesłanką do chorób grzybiczych, na które zaradzić może jedynie lekarz.

Jakie sposoby na wybielenie paznokci?

Na wstępie należy zaznaczyć, że temat jest dość szeroki, dlatego też warto nastawić się na wypróbowanie kilku metod i wyboru najlepszej dla siebie. Co znajdziemy na rynku kosmetycznym, aptecznym, co pomoże nam wybielić paznokcie? W aptekach znajdziemy tabletki czy proszki wybielające, jednak nie mamy w tej kwestii dużego wyboru, a ceny dostępnych produktów są dość wysokie. Koszt jednych z popularniejszych tabletek wybielających dostępnych na rynku waha się na poziomie około 50 złotych.

Drugą alternatywą są kremy o działaniu wybielającym, które proponują nam firmy kosmetyczne. Na efekty należy poczekać trochę dłużej, jednak są one zgodne z obietnicami producentów. Chcąc wybielić paznokcie bez nadmiernego obciążenia budżetu warto uciec się do domowych sposobów kosmetycznych, wykorzystywanych już przez nasze mamy czy babcie. Ich działanie ma różną moc i niekiedy należy poczekać na efekty, ale jedno trzeba przyznać na pewno- są to metody nie tylko tańsze, ale również dużo zdrowsze dla naszego organizmu.

Domowe sposoby na wybielenie paznokci

Pierwszym i najbardziej popularnym sposobem na walkę z żółtymi paznokciami jest cytryna. Owoc wykorzystywany do przeciwdziałania odbarwianiu również w kuchni, przeniósł się do działu kosmetycznego. Nie jest tajemnicą, że dłonie ściemniałe chociażby po obieraniu ziemniaków traktuje się sokiem z cytryny, żeby walczyć z problematycznymi zabrudzeniami.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie tego cytrusa w walce z żółtymi paznokciami jest moczenie paznokci w jej miąższu bądź też w wyciśniętym z cytryny soku. Rezultaty tego zabiegu zależą oczywiście od intensywności zabarwienia naszych paznokci, zaleca się więc, żeby ten zabieg powtarzać. Warto jednak po zabiegu nie tylko dokładnie umyć dłonie, ale również potraktować je nawilżającym kremem, co poprawi ogólną kondycję naszych dłoni. Nieco bardziej skomplikowanym wariantem wykorzystania cytryny do tego zabiegu jest wykonanie cytrynowej maski wybielającej.

Wystarczy wymieszać sok z cytryny z sodą oczyszczoną oraz oliwą z oliwek, w odpowiedniej proporcji. Taka mieszanka z pewnością wpłynie zbawiennie na nasze paznokcie. Oprócz samej cytryny można uciec się również do innych, bardziej niekonwencjonalnych sposobów na domowe wybielenie żółtych paznokci. Jednym z nich jest woda utleniona. Ze względu na swoje właściwości pomaga ona niekiedy w walce z tym nieestetycznym problemem.

Oprócz tego do tego zabiegu można wykorzystać także wybielającą pastę do zębów i czyścić nią paznokcie tak, jak zęby. Sposób skuteczny, jednak należy uważać, aby nie zniszczyć płytki paznokcia. nie można zapomnieć także o działaniu sody oczyszczonej. Wspomnieliśmy o tym przy okazji cytryny i maseczki z wykorzystaniem tych właśnie składników, jednak produkt ten solo w postaci papki również może zdziałać cuda, jednocześnie nie będąc inwazyjnym dla naszych dłoni.

Jak zapobiegać żółknięciu paznokci?

Istnieje kilka form zapobiegania tej przypadłości, które oszczędzą nam późniejszą walkę o zdrowe paznokcie o naturalnym kolorze. Przede wszystkim należy nakładać bazę pod lakier do paznokci. Jego rolę może odegrać również zwykły lakier bezbarwny, który doskonale sprawdzi się w tej roli. Jednak jeśli rzadko malujemy paznokcie, zwłaszcza na ciemne kolory, a borykamy się z tym problemem, mamy zasadniczo dwie opcje do wyboru – rzucić palenie lub udać się do lekarza. Nasz organizm bardzo często wysyła nam sygnały dotyczące naszego zdrowia i nie należy ich lekceważyć, bowiem unikniemy wówczas wielu poważniejszych problemów.

Składniki naturalne w kosmetologii

Ten problem tak naprawdę ukazał nam, że wiele składników kosmetycznych znajdziemy we własnej kuchni. Jest to szczególnie ważne dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą sięgać po produkty z drogerii lub apteki.