kobiece-dlonie

Nasze dłonie są naszą wizytówką, bowiem to właśnie tą częścią ciała najczęściej się witamy. Ponadto nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie dłonie zdradzają wiek kobiety. Z racji tego ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, aby zapewnić im zdrowie i atrakcyjny wygląd. Jedną z drażliwych kwestii związanych z naszymi dłońmi są suche skórki, które wpływają negatywnie na estetykę oraz osłabiają ochronę paznokci, co jest przecież ich zadaniem. Odpowiadając na troskę o wysuszone, zaniedbane skórki wprowadzono na rynek kosmetyczny kilka kosmetyków, które poprawiają zdrowotność i estetyczny wygląd tej części dłoni.

Jakie kosmetyki nam pomogą?

Wybór kosmetyków zarówno do pielęgnacji całych dłoni, jak i skórek i paznokci jest całkiem spory. Co znajdziemy w drogeriach? Pierwszym rodzajem kosmetyków są odżywki do paznokci oraz skórek. Ten produkt oferuje sporo firm kosmetycznych, więc mamy naprawdę duży wybór.

Mówiąc o specjałach drogerii nie można pominąć również kremów o kompleksowym działaniu, dbającym nie tylko o skórę naszych dłoni, ale również odżywienie paznokci i okolic wokół nich. Szukając także rozwiązań wspomagających kondycję naszych skórek i paznokci warto sięgnąć po wszelkiego rodzaju oliwki i olejki, często spotykane w aptece. Olejek rycynowy, arganowy czy oliwka działają cuda na całe nasze dłonie. Warto korzystać z nich w połączeniu z bawełnianymi rękawiczkami, co dodatkowo wzmocni efekt prowadzonej kuracji.

Jak wyglądają zabiegi na zmatowiałe skórki?

Najczęściej wykonywany zabieg pomagający pozbyć się suchych, zniszczonych skórek wykorzystuje dodatkowe akcesoria, takie jak miska z ciepłą wodą, patyczki drewniane czy preparat do zmiękczania skórek. Pierwszą czynnością związaną z zabiegiem na dłonie jest zamoczenie ich w ciepłej wodzie na kilka minut, aby zmiękczyć stwardniałe, suche skórki. Po kilku minutach należy osuszyć dłonie i zaaplikować na problematyczną strefę preparat do zmiękczania skórek i zostawić go na kilka minut, aby zadziałał.

Po tym czasie można już zająć się usuwaniem skórek za pomocą patyczka lub cążek- wszystko zależy od rodzaju i wyglądu skórek. Jest to główna część zabiegu, stworzona z myślą o skórkach. Kolejna część zabiegu przeznaczona jest już płytce paznokcia i skupia się na nadaniu jej właściwego kształtu i naniesieniu wybranego przez nas preparatu.

Jeśli borykamy się z suchymi, brzydko wyglądającymi skórkami, nawet gdy same paznokcie są ładne i zadbane, to warto wybrać taki preparat, który pomoże nam w odbudowaniu ładnych, zdrowych skórek. Mogą to być wszystkie dostępne do tego celu kosmetyki, o których wspomnieliśmy wcześniej. Taki zabieg dobrze jest wykonać co tydzień, dwa, w zależności od formy naszych skórek i potem cyklicznie go powtarzać w zależności od naszych potrzeb.

Efekty specjalne na suche skórki

Gdy nasze skórki wyglądają naprawdę źle i zdarza się, że ta część palców nieprzyjemnie nas boli czy piecze, dobrze jest zastosować efekty specjalne. Mowa o wykorzystaniu oliwki kosmetycznej do ciała, olejków, a także witamin A i E, które działają regenerującą na całe nasze dłonie, a jest dostępna w kilku różnych formach. Jeśli chcemy poczuć szybkie efekty nawilżenia i regeneracji warto sięgnąć po te kosmetyki. Jednym z najlepszym i szybko przynoszącym efekty zabiegiem jest kąpiel dłoni w podgrzanej oliwce.

Wystarczy kilka, kilkanaście minut takiej kąpieli, a już po pierwszym zabiegu poczujemy znaczną różnicę. Dobrze jest wykorzystać po takim zabiegu wspomniane bawełniane rękawiczki, które ochronią nasze dłonie i wspomogą dodatkowo wchłanianie się kosmetyku, dlatego dobrze jest wykonać taki zabieg na noc, kiedy nasze dłonie mają szansę odpocząć. Inną opcją jest również użycie olejków, na przykład rycynowego, dostępnego w aptekach za mniej niż 5 złotych. Dobrze jest użyć olejek wraz z witaminami A i E, które są dostępne między innymi w formie płynnej w kapsułkach. Elementy można wymieszać i wcierać w problematyczne części dłoni, co zapewni bezpośredni kontakt kosmetyku z ciałem.

Skąd czerpać inspiracje?

Kosmetyczka kosmetyczką, jednak sporo inspiracji i porad związanych z pielęgnacją dłoni można znaleźć także w innych miejscach. Sporo informacji znaleźć można w Internecie, gdzie prowadzone są blogi i fora kosmetyczne. Część z tych pierwszych prowadzona jest przez profesjonalne kosmetyczki, co zwiększa trafność i wiarygodność przekazywanych informacji.

Warto jest korzystać z takich źródeł z kilku względów. Przede wszystkim dobrze jest wykorzystać rady odnośnie pielęgnacji paznokci, bowiem warto wiedzieć, że zabiegi na paznokcie wymagają powtarzalności i cykliczności, a nie zawsze mamy czas czy możliwości udać się do salonu. Ponadto fora kosmetyczne bogate są w różne domowe rady pomagające w pielęgnacji całych dłoni, które znane są od pokoleń.

Chodzi o domowe wykorzystanie kosmetyków, jak właśnie wspomniane olejki czy witaminy, które używały już nasze babcie. Niezależnie od tego, jaki sposób pielęgnacji naszych skórek wokół paznokci wybierzemy, warto jest postawić na regularność powtarzania tych zabiegów.