bezowe-paznokcie

Malowanie paznokci jest dla każdej kobiety czymś zupełnie normalnym, a dla wielu pań wręcz codziennością. Niektóre nie wyobrażają sobie, by kiedykolwiek musiały iść do pracy bez lakieru na paznokciach. Dlatego malują chętnie i często. Zdążyły już nawet przyzwyczaić się do tego niezbyt przyjemnego zapachu. W końcu liczy się efekt, a nie zapach, który unosi się w powietrzu tylko na czas malowania paznokci. Jednak to nie o zapachu warto tu się wypowiadać. Każda z pań powinna wiedzieć, jak usunąć plamy z lakieru do paznokci na wypadek, gdyby niefortunnie zdarzyło jej się upuścić buteleczkę z tą substancją na ubranie, dywan czy meble.

Kiedy na dywanie pojawia się, choć niewielka plama po lakierze do paznokci, wydaje się, że dywan ten trzeba już po prostu wyrzucić, bo przecież nie da się jej usunąć. Tymczasem panie, które lubią eksperymentować, znalazły na to skuteczny sposób. Otóż wystarczy zastosować aceton lub zmywacz do paznokci. Wystarczy położyć na tej plamie mokry ręcznik, a następnie mocno go docisnąć. W ten sposób plama powinna zniknąć, wchłonąć się w ręcznik. Można też zastosować pewną miksturę. Wymieszać łyżkę płynu do mycia naczyń i dwie szklanki ciepłej wody. W płynie tym należy zamoczyć białą ścierkę i zwilżyć powstałą plamę, tak by dywan go wsiąknął, następnie trzeba zamoczyć dywan w zimnej wodzie i w tej postaci pozostawić go do całkowitego wyschnięcia.

Dywan jak dywan, ale najbardziej kobiety ubolewają nad ubraniami. Wystarczy wyobrazić sobie, co kobieta może poczuć, gdy na jej nowej bluzce lub na sukience, którą miała za chwilę na siebie włożyć, pojawi się taka plama. To coś okropnego. Na szczęście i z tym można sobie poradzić. Wówczas należy zetrzeć lakier zmywaczem lub acetonem jak przykładowo https://evonails.pl/aceton-pro-line-1000ml.html, a następnie jeszcze zamoczyć w odplamiaczu. Trzeba również wyprać ubranie w proszku i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Inną metodą jest spryskanie plamy po lakierze lakierem do włosów. To powinno się dać zetrzeć miękką szczoteczką do zębów. Teraz wystarczy tylko przetrzeć plamę ręcznikiem papierowym i odłożyć ubranie do wyschnięcia.

Metody te są sprawdzone i działają. Mimo to trzeba podejść do ich wykonania bardzo ostrożnie. Najlepiej wypróbować stosowany środek na niewielkim kawałku materiału, w niewidocznym miejscu. Należy wziąć pod uwagę to, że ubranie może się zniszczyć, odbarwić. Dlatego nie można za bardzo eksperymentować w tym zakresie. Nie powinno się jednak od razu wyrzucać ubrania, bo plama z lakieru to jeszcze nie koniec świata i być może da się uratować, a przynajmniej jest duże prawdopodobieństwo sukcesu.

Lakiery do paznokci są niezwykle ważne dla kobiet, ale jak widać, przyczyniają się czasem do szkód. To dlatego kobiety przeważnie malują paznokcie z dala od tych rzeczy, które cenią równie mocno. Poplamiony dywan nie jest tak dużą stratą, jak plama na ulubionej czy nowej bluzce. Stąd najlepiej malować paznokcie w łazience, a jeżeli pozwoli na to pogoda, na zewnątrz. Wówczas lakier do paznokci nie będzie już stanowił najmniejszego zagrożenia.